Szminka idealna do pracy
Kolorówka

Szminka idealna do pracy

szminka do pracy

Szminka przez wiele kobiet traktowana jest jako obowiązkowy element wyposażenia torebki. Malujemy nią usta, idziemy z nią na imprezę czy na spacer, zabieramy do pracy. W pracy jednak zazwyczaj nie można postawić na szaleństwo. Dlatego pojawia się pytanie jak malować usta do pracy.

Czerwień oraz róż

Intensywna szminka czerwona z dodatkiem czarnej sukienki wielu osobom kojarzy się z wdziękiem i szykiem prosto z Paryża. Francuski wybierają taki kolor pomadki, gdy wychodzą na miasto. Wiadomo jednak, że za dnia w biurze nie będzie to dobry wybór. W książce Ireny Kamińskiej – Radomskiej i Agaty Tanter pod tytułem Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku dostajemy informacje, że wyrazista szminka w pracy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Jest zmysłowa, budzi różne skojarzenia, a rzucający się w oczy kolor może odciągać uwagę od tego co kobieta ma do powiedzenia.

Oczywiście przede wszystkim chodzi tutaj o nasycone oraz ciemne odcienie. A także o tych barwach, które przyciągają uwagę jak np. karminowa. Bardziej odpowiednie na spotkania biznesowe są czerwienie delikatne. Można także próbować nakładać na usta malinowy czy wiśniowy odcień najlepiej z połyskiem perłowym. Zanim jednak zrezygnuje się ze szminki w kolorze czerwieni trzeba się zastanowić jaki dress code w pracy będzie obowiązywał. Nie wszędzie bowiem taki kolor będzie odpowiedni.

Kolor różowy będzie czymś dobrym dla mniej śmiałych kobiet. Róż na ustach może przybierać wiele rożnych odcieni. Tak jak w przypadku czerwonego koloru również pomadki różowe wybierać trzeba z rozwagą. Takie, które mają intensywne odcienie będą przeznaczone na wieczór. W pracy najlepiej będzie można się zaprezentować z odmianami pastelowymi.

Szminka idealna do pracy

Makijaż do pracy

Dobry makijaż biznesowych ma to do siebie, że będzie oszczędny, ale wyrazisty. Jasny podkład, wyraźnie podkreślone oczy i zaznaczone kości policzkowe oraz delikatnie usta. To podstawowe zasady, jeśli chodzi o biznesowy makijaż. Nie oznacza to jednak, że trzeba będzie rezyngowac z jakiegoś koloru na ustach. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę kilka podpowiedzi.

Stonowane usta – przede wszystkim bierzemy pod uwagę szminki w cielistym kolorze, można również wybrać delikatną czerwień czy róż

Używać warto konturówki, która będzie optycznie powiększać usta oraz może dodać im wyrazu. Na koniec pociągamy usta błyszczykiem.

Trwały efekt będzie można sobie zapewnić szminka wodoodporną oraz matową

Odcień cery trzeba pamiętać, by do niego dopasować szminkę i uniknąć efektu sztuczności.

Trendy w makijażu do pracy

Makijaż ust do pracy będzie się rządził swoimi prawami, to jednak zawsze dobrym pomysłem będzie przemycenie do niego pewnych trendow jakie będą panować na wybiegach.

Jesienią między innymi modny był ombre. Wykorzystywać go można do zrobienia dwóch odcieni szminek. Mogą one być w jednym kolorze albo w różnych odcieniach i wtedy uda się uzyskać zadowalający kontrast. Ciemniejszymi wersjami będzie można malować krawędzie ust tak, by środek był naturalny a potem nakładać można jaśniejsza. Wcześniej na usta można nałożyć nieco bazy do makijażu albo podkładu. Zabieg taki sprawi, że makijaż będzie utrzymywał się dłuższy czas. Bardzo popularny będzie także efekt rozmycia, uzyskać go można przez nałożenie podkładu na krawędzie pomalowanych ust.

Zobacz więcej podobnych postów