Konkursy wizażowe - na czym polegają i jak ich szukać?
Uroda

Konkursy wizażowe - na czym polegają i jak ich szukać?

W ostatnich latach sztuka wizażu cieszy się coraz większą popularnością i nie ogranicza się już jedynie do wykonania codziennych lub wieczorowych makijaży, ale także do maskowania poszczególnych niedoskonałości skóry czy wykonywania całych charakteryzacji. Warto przy tym wspomnieć, że łatwa dostępność kosmetyków, a także liczne filmiki instruktażowe pozwalające zgłębić sztukę makijażu sprawiają, że każda osoba zainteresowana wizażem może rozpocząć swoją przygodę z make-upem. Z kolei kreatywne projekty lub przemyślane odpowiedzi na pytania poszczególnych marek sprawiają, że w konkursach wizażowych można wygrać zestawy uznanych kosmetyków czy udział w warsztatach makijażowych.

Jakie są najczęstsze zasady panujące w konkursach makijażowych?

Organizatorzy konkursów makijażowych bardzo często oferują atrakcyjne nagrody za wykonanie ciekawych charakteryzacji lub tematycznego makijażu. Podczas takich konkursów zwraca się dużą uwagę przede wszystkim na kreatywność uczestniczek i uczestników, a także na ich umiejętności łączenia ze sobą poszczególnych produktów. Warto w tym miejscu wspomnieć, że oprócz umiejętności bardzo dobrego blendowania wszystkich produktów, a także ich poprawnego nakładania, ważny staje się przemyślany dobór odcieni oraz staranne wykończenie makijażu. Nie bez znaczenia jest również dobranie kolorów do typu urody danej osoby. W zależności od panujących w konkursie zasad zdjęcie wykonanego makijażu należy przesłać do organizatorów lub na przykład wkleić w komentarzach pod konkursowym postem.

Konkursy wizażowe - na czym polegają i jak ich szukać?

Oprócz konkursów polegających na wykonaniu danego makijażu często można również spotkać się z konkursami obejmującymi odpowiedzi na zadane przez organizatorów pytania. Zwykle dotyczą one poszczególnych produktów lub kreatywnych pomysłów na ich wykorzystanie. Niekiedy wiążą się także z koniecznością stworzenia opisu swojej codziennej pielęgnacji ciała, twarzy czy włosów. Wówczas spośród najciekawszych i najbardziej rzetelnych odpowiedzi organizatorzy wybierają jedną lub kilka osób, które w ramach wygranej otrzymują zestawy kosmetyków czy możliwość wyjazdu na wakacje pod patronatem danej marki.

W jakich miejscach szukać konkursów wizażowych?

Wbrew pozorom konkursy makijażowe są niezwykle popularne i często organizowane. Pojawiają się jednak przede wszystkim na stronach poszczególnych marek, co wiąże się z ich mniejszym rozgłosem. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się również portale, które poszukują ciekawych konkursów wizażowych i umieszczają o nich informacje na swojej stronie, dbając przy tym o czytelne wypisanie wszystkich zasad, warunków, dat oraz nagród. Tego typu konkursy znajdują się między innymi na stronie Śledzimy Konkursy - po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarce czy po wejściu w odpowiednią kategorię na stronie zyskamy dostęp do wielu ciekawych konkursów makijażowych. Warto wspomnieć, że portal skupia się również na segregowaniu poszczególnych konkursów, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że trafimy głównie na nieaktualne lub niezweryfikowane oferty.

Zobacz więcej podobnych postów