Frezarka podologiczna – jaki sprzęt wybrać do salonu i gabinetu podologicznego?
Zdrowie

Frezarka podologiczna – jaki sprzęt wybrać do salonu i gabinetu podologicznego?

Frezarka pedologiczna to podstawowy element wyposażenia każdego salonu kosmetycznego i gabinetu podologicznego. Za jej pomocą w profesjonalny sposób zadbamy o wygląd i zdrowie stóp klientów, a cały proces wykonywania zabiegów będzie trwał krócej. Komfort pracy z frezarką zależy w dużej mierze od jakości konkretnego urządzenia, jego mocy oraz funkcjonalności. W tym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę, aby zainwestować w najlepsze urządzenie, z którym praca będzie nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu

Frezarka podologiczna to funkcjonalne i uniwersalne urządzenie, za pomocą którego w kompleksowy sposób zadbamy o stopy klientów. Jej użycie jest wstępem do dalszych zabiegów oraz gwarancją satysfakcji z ich przeprowadzenia. Zadaniem urządzenia jest usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp oraz przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i leczniczych. W sprzedaży dostępny jest szeroki i zróżnicowany wybór tego typu urządzeń. Różnią się one mocą, ilością obrotów, rozmiarami, wagą, a także designem.

Najlepsze, dostępne na rynku frezarki podologiczne, w które warto inwestować, są wyposażone w pochłaniacz pyłu. Jego zadaniem jest zasysanie pyłu powstałego w trakcie użytkowania urządzenia do specjalnej turbiny ssącej. Dzięki temu osoba wykonująca zabieg nie wdycha ścieranego pyłu, co pozytywnie wpływa na komfort pracy oraz zdrowie. Pył nie krąży także po pomieszczeniu i nie osiada na innych sprzętach, co gwarantuje higienę i estetykę w gabinecie.

Pochłaniacz pyłu jako mechanizm we frezarce jest wręcz niezbędny w gabinetach podologicznych, które odwiedzają osoby dotknięte różnego rodzaju chorobami stóp. Frezarka podologiczna z pochłaniaczem pyłu, która będzie w stanie skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii, grzybów i wirusów, jest więc urządzeniem zdecydowanie wartym zakupu.

Frezarka podologiczna – jaki sprzęt wybrać do salonu i gabinetu podologicznego?

Frezarka podologiczna i jej funkcjonalność

Oprócz funkcji pochłaniania pyłu, dobrej jakości frezarka podologiczna powinna być wygodna w użytkowaniu. Komfortową pracę z jej wykorzystaniem zapewni wygodna, ergonomiczna rączka, która pozwoli sprawnie manewrować urządzeniem. Warto zwrócić także uwagę na sposób mocowania frezów i wybierać sprzęt, w którym części montuje się na tzw. „klik” – ułatwi to pracę oraz usprawni wymianę końcówek. Kolejną istotną kwestię stanowi sama moc frezarki – przyjmuje się, że do profesjonalnego zastosowania najlepiej nadają się urządzenia o mocy 60W i ok. 30 tys. obrotów na minutę.

Na komfort użytkowania urządzenia pozytywnie wpływa także cyfrowy wyświetlacz, który pozwala sprawnie sterować jego pracę oraz dobierać poszczególne parametry do specyfiki wykonywanego zabiegu. Do gabinetu podologicznego warto wybrać urządzenia zaprojektowane zgodnie z dyrektywą 93/42/EWG dotyczącą sprzętu medycznego. Zgodność projektu i wykonania z przepisami prawnymi daje bowiem pewność, że taka frezarka podologiczna będzie bezpieczna w użytkowaniu i idealnie sprawdzi się zarówno przy standardowych zabiegach pedicure, jak i procedurach leczniczych, w tym np. usuwaniu odcisków, modzeli i innych problemów dotykających stopy.

Zobacz więcej podobnych postów