Inhalatory - zastosowanie i podział urządzeń
Zdrowie

Inhalatory - zastosowanie i podział urządzeń

Urządzeniem medycznym, które pomaga w infekcjach górnych dróg oddechowych jest inhalator – dostępny do zakupu w wielu miejscach. Znajduje zastosowanie w leczeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych – również w warunkach domowych. Podział zakłada występowanie inhalatorów ciśnieniowych i proszkowych – zadaniem każdego z nich jest przeprowadzanie tak zwanego leczenia wziewnego.

Inhalatory - zastosowanie i podział urządzeń

Potrzeba przeprowadzania inhalacji

W trakcie przeprowadzania zabiegu inhalacji cząsteczki leku przedostają się do poszczególnych części układu oddechowego. Wszystkie inhalatory ułatwiają zatem odkrztuszanie zalegających wydzielin w przebiegu infekcji. Ponadto gwarantuje się ułatwienie oddychania, co poprawia jakość codziennego funkcjonowania. Sklep Sanity jest bardzo dobrze wyposażony w takie produkty, które dedykuje się dla każdej grupy wiekowej, w tym dzieci. Inhalatorom przypisuje się także wpływ na przyspieszenie działania leków przeciwzapalnych i rozkurczowych oskrzele. Generalnie ten sposób leczenia rekomendują lekarze, zwłaszcza w przebiegu zwykłego przeziębienia i dolegliwości towarzyszących. Mowa oczywiście o zatkanym nosie i uporczywym kaszlu, pojawiają się one najczęściej w okresach przesileń. Najlepiej dokonać wyboru urządzenia, w którym znajduje się możliwość regulacji wielkości aplikowanych cząsteczek, wówczas będzie to rozwiązanie dedykowane dla każdego członka rodziny. Jedyną wadą inhalatorów jest w niektórych przypadkach poziom głośności, co może negatywnie wpływać na przeprowadzanie zabiegu na przykład u małych dzieci. W tej sytuacji warto wybierać inhalatory, w których poziom głośności kompresorów nie jest wyższy niż 60dBA.

Podział inhalatorów

W pierwszej części artykułu wymieniono dwa rodzaje inhalatorów, ich podział jest oczywiście nieco szerszy. Wszystkie są jak najbardziej bezpieczne i wygodne, ich ceny są korzystne, dlatego powinny znaleźć miejsce w każdym domu. Inhalatory ciśnieniowe dozujące składają się z pojemników na gaz i lek oraz ustniki. W tych ostatnich zamontowane są mechanizmy odpowiedzialne za uwolnienie lekarstwa do aplikacji w miejsce docelowe. Polecane są głównie dla dzieci i osób starszych. Inhalatory proszkowe natomiast zawierają suchą substancję leczniczą, która zamknięta jest w kapsułce. Podczas inhalacji jest przekłuwana lub zgniatana. Inhalatory pneumatyczne występują w dwóch wersjach – stacjonarnej i przenośnej, jest najbardziej uniwersalnym produktem z tej kategorii urządzeń medycznych. Mechanizm działania zakłada przekształcanie leku w aerozol, o jego jakości decyduje między innymi wartość wytwarzanego ciśnienia. W ofercie sklepu Sanity dostępne są również mini-inhalatory w postaci elastycznych, silikonowych klipsów, które dopasowują się do kształtu nosa. Warto zaopatrzyć w nie domową apteczkę, ponieważ mają zastosowanie przy łagodzeniu bólu głowy, migren oraz nudności. Wszystko to zawdzięcza się wydzielaniu olejków eterycznych. Takie rozwiązanie sprawdzi się w podróży, w pracy i w każdych innych warunkach. Niewielkie rozmiary opakowania pozwalają na zabrania tego rodzaju inhalatorów wszędzie.

Zobacz więcej podobnych postów