Kosmetyki w sztyfcie – za co kochają je gwiazdy?
Dobór kosmetyków

Kosmetyki w sztyfcie – za co kochają je gwiazdy?

kosmetyki w sztyfcie

Dlaczego kosmetyki w sztyfcie są tak chętnie wybierane? Przede wszystkim łatwe w użyciu, mają interesującą konsystencję i z powodzeniem zastępują klasyczne pudrowe oraz kremowe produkty, które będą chowane w słoiczkach.

Między innymi Rihanna czy siostry Kardashian chętnie kreują trendy. Tworzone przez nie specjalne linie kosmetyków szybko będą miały fanów na całym świecie i są naśladowane przez największe kosmetyczne marki. W tym roku gwiazdy były w stanie wypromować wiele formuł oraz produktów, które będą zamykane w ramach praktycznych kredek do makijażu. Taka forma przechowywania na rynku zna jest już długi czas, ale to właśnie konkretne produkty i sposoby aplikacji sprawiły, że wiele osób sięga po kosmetyki w kredce a nie po te w paletce czy słoiczku.

Niezbędne narzędzia

Aby dobrze rozprowadzić produkt kremowy na skórze trzeba będzie mieć do tego odpowiednie narzędzia. Najbardziej spopularyzowane oraz praktyczne będą w tym przypadku pędzle. Aby jednak rozcieranie było przyjemne, szybkie, efektywne trzeba wybierać pędzle miękkie i mocno zbite. Im włosie będzie bardziej zwarte tym szybciej produkt uda się rozetrzeć. Bardzo popularne są między innymi specjalne pędzle w kształcie szczotek. Maja delikatne włosie, nie powodują smug, w zależności od preferencji będzie można wybierać mniejsze albo większe wersje. Owalne narzędzia sprawdzają się doskonale szczególnie w przypadku poczatkujących adeptów sztuki makijażu produkt można rozpracować mocno, dlatego nawet jeśli nałoży się go zbyt dużo to będzie można jego nadmiar wygodnie rozcierać.

Gąbeczki do makijażu znalazły stałe miejsce w kosmetyczkach wizażystek czy fanów makijażu. One również idealnie sprawdzać się będą do tego, by pracować z produktami w sztyfcie. Przy pomocy gąbeczek będzie można uzyskiwać lepszy stopień krycia, przy czym nawet jeśli nakładać się będzie nieco większa ilość kosmetyku będzie można oczekiwać, że nie pojawi się efekt maski. Gąbka będzie bowiem imitować pory występując na skórze i dlatego rozprowadzi produkty bardzo dokładnie.

Perfekcyjna cera

Kosmetyki w sztyfcie – za co kochają je gwiazdy?

Specjaliści podkreślają, że w trakcie przygotowywania makijażu powinno się używać bazy pod podkład, która będzie dopasowana do cery i niedoskonałości jakie na niej będą się pojawiać. Rozszerzone pory, sucha czy matowa skóra to takie problemy, które rozwiązać można przy pomocy dobrej bazy. Dodatkowo produkty, które przedłużają trwałość podkładu, to dzięki nim fluid będzie przyklejał się mocniej do skóry. Bazy w sztyfcie są popularne, ponieważ przez zbitą formułę cechować się będą dużą wydajnością. Nanosimy je przy pomocy sticka albo pędzla. Warto także pamiętać, że jeśli kosmetyk będzie się aplikować na skore bezpośrednio to konieczna będzie dezynfekcje. Dlatego lepiej używać pędzla.

Podkłady w sztyfcie są bardzo popularne. Ich największa zaletą będzie to, że gwarantują świetne krycie. Skoncentrowana, bardzo kremowa formuła, która ma mocną pigmentację najłatwiej będzie zastosować gdy będzie schowana w wysuwanej kredce. Aplikujemy ją na twarz, rozcieramy przy pomocy palców czy gąbeczki albo pędzla. Wielu producentów będzie także tworzyć lżejsze formuły podkładów, zdarzają się kremy BB o takiej formie aplikacji. Sekretem będzie kremowa albo żelowa formuła, która będzie otaczać podkład. Jeśli zajrzy się do przekroju produktów można zauważyć, że w środku mają nieco inna konsystencję.

Poza podkładami klasycznymi czy kremowymi w sztyfcie będzie można kupować produkty typu cushion. Wodnista formuła jest zamknięta w opakowaniu z gąbeczką ale cushion nanosi się analogicznie do kosmetyków w sztyfcie. Tego typu podkłady będą popularne w krajach azjatyckich, mają słabe krycie, ale można na nich wygodnie nanosić poprawki.

Korekcja makijażu cery

Jednym z najbardziej charakterystycznych produktów będzie korektor do twarzy. Na rynku jest wiele rodzajów. Znajdą się kosmetyki, które niwelują niedoskonałości, tuszują zaczerwienienia, czy zakrywają krostki. Wygodna forma aplikacji i możliwość tworzenia mocnego make-upu sparwia, że producenci decydują się umieszczać produkty w stickach. Jeśli chcemy tak aplikować korektory trzeba uważać, by robić to ostrożnie.

Zobacz więcej podobnych postów