Kupowanie przez Internet – jak dobrać kolor podkładu lub korektora?
Dobór kosmetyków

Kupowanie przez Internet – jak dobrać kolor podkładu lub korektora?

korektor

Wybór dobrego odcienia podkładu to nie lata problem dla wielu osób. Testowane są różne marki i produkty, które od siebie dość mocno się różnią. To sprawia, że nawet jeśli widzi się podkład na żywo trudno będzie wybrać dopasowany kolor. Pojawia się więc pytanie, skoro to zadanie jest dość trudne to czy możliwe będzie znalezienie odpowiedniej tonacji, gdy zakupów dokonuje się przez Internet?

Zakupy online weszły nam w nawyk – porównać możemy ceny, poznać opinie czy przeczytać recenzje i poradniki. Zostaje tylko zapłacić bez stania w kolejkach do kasy a potem już czekać tylko aż produkt będzie dostarczony.

Internetowe zakupy są szybkie, wygodne, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Będą one otwarte na klienta, niemal wszystko w taki właśnie sposób będzie można zwrócić. Co będzie, gdy chcemy kupować produkt, który wybrać trudno bez jego przetestowania na żywo?

Czemu podkład jest trudny do wybrania?

Przede wszystkim podkład podkładowi nie będzie równy. Każdy ma inną cerę i różne odcienie, potrzeby. Szuka się więc produktów nawilżających, matujących czy rozświetlających o zmiennych stopniach pokrycia. Ile kobiet, tyle będzie preferencji.

To samo można powiedzieć także o firmach kosmetycznych, każda taka będzie oferować różne podkłady, które różnią się nie tylko działaniem i efektem, ale również kolorami. To właśnie przy wyborze koloru sprawa będzie najtrudniejsza. Jak zdecydować się na odcień, gdy nie będzie możliwości testowania samodzielnie produktu?

Internetowe testy podkładów

Wybierając kosmetyk przez internet trzeba będzie zdać się na własną intuicję. Jeśli mamy tylko jeden podkład, z którego koloru będziemy zadowolone, można spróbować porównać tonację z innymi wykorzystując również test jakie robią blogerki urodowe, albo można także sprawdzać tabelę odcieni podkładów.

Ciekawym pomysłem będzie także kupowanie próbek różnych kolorów co pozwoli na własnej skórze przetestować czy konkretny podkład i jego kolor będzie nam odpowiadał.

Typ karnacji

Na początek trzeba sobie określić typ karnacji

Chłodny – różowe tony, trudny do opalania i łatwy do poparzenia. Można spojrzeć na naczynia krwionośne na wewnętrznej części nadgarstka. Przy karnacji w typie chłodnym powinno się mieć odcień niebieski albo fioletowy.

Kupowanie przez Internet – jak dobrać kolor podkładu lub korektora?

Ciepły – charakterystyczne żółte tony, bardziej brzoskwinie i beże, niekiedy oliwkowe. Żyły przybierają zielonkawy kolor, mogą być brzoskwiniowe. Ciepła karnacja opala się na złoto albo na brązowo.

Na co należy uważać?

Taki często popełniany błąd to wybieranie ciemnego podkładu. Chce się wyglądać na opaloną i wypoczętą, jednak niekiedy przesadza się z ilością i pojawiają się zbyt ciężkie dla danej osoby odcienie. Pamiętać trzeba, że jeśli pojawią się przesadnie ciemne tony podkładu to będzie można go rozjaśnić, wystarczy dodac tam jasnego korektora albo kremu.

Drugi częsty błąd to wybieranie złego odcienia do bladej karnacji. Wiele kobiet z porcelanową skórą automatycznie sięga po chłodne odcienie, a zdarza się, że mimo jasnej cery wcale nie będzie się typem chłodnym. Jeśli położymy różowe podkłady na ciepłą i jasną karnację będzie można wyglądać na osobę zmęczona bądź chora. Błędem jest także złe dobieranie podkładu do przebarwień na skórze. Trzeba pamiętać, że jeśli skóra się czerwieni to najlepiej wybierać podkład ciepły, żółtawy odcień z neutralizowanymi zaczerwienieniami. Wybranie podkładu w sieci nie jest więc niemożliwe, ale będzie dość trudne. Odcień musi zgadzać się z odcieniem ciała. Zdarza się niekiedy tak, że na twarz nakłada się kremy z filtrem przeciwsłonecznym i później do tego tonacja podkładu.

Zobacz więcej podobnych postów