Najlepsze okulary - jak dopasować oprawki do kształtu twarzy i kosmetyków?
Dobór kosmetyków

Najlepsze okulary - jak dopasować oprawki do kształtu twarzy i kosmetyków?

Jeszcze do niedawna noszenie okularów korekcyjnych nie wpływało korzystnie na nasz wygląd. Teraz jednak okulary stają się modnym uzupełnieniem imagu, dopełnieniem stylu.

Jednak ze względu na szeroki wybór, nie zawsze wiadomo, na jakie okulary się zdecydować, czy zwracać uwagę bardziej na kształt, na rozmiar, czy na kolor. Warto zauważyć, że nie każdemu będzie ładnie w dowolnej parze okularów. Źle dobrana może nie tylko podkreślić mankamenty urody, ale również postarzyć, czy przygasić naszą urodę, sprawiając, że nie będziemy się prezentować zbyt atrakcyjnie. Natomiast te odpowiednie będą mogły wydobyć z nas to, co najlepsze.

Dobór oprawek do kształtu twarzy

Oprawki okularowe dobiera się, biorąc pod uwagę zarówno kształt twarzy, jak i rozmiar okularów. Warto przy wyborze mieć na względzie tak zasady, jakimi dobrze się kierować, jak też i swój gust. Musimy bowiem czuć się dobrze w okularach, jakie nosimy, to jest najważniejsze, a dopiero później możemy kierować się radami optyka, czy koleżanki.

Dobór oprawek do okrągłej twarzy

Okrągła twarz to taka, która wyróżnia się pełnymi policzkami, niskim czołem i niewidocznym podbródkiem. Najlepiej dobrać do niej okulary optycznie wysmuklające i wydłużające, a więc kwadratowe, bądź prostokątne. Okulary w tym przypadku nie powinny być zbyt ciężkie, ale wyposażone w grube zauszniki, zlokalizowane w górnej części oprawy. Kobiety powinny zdecydować się na ramki z zaakcentowaną górą, delikatnie ścięte ku brodzie. Panowie z kolei mogą wybrać okulary, które są ukośnie ścięte do środka. Okulary powinny mieć prostą górną krawędź, a oprawki w ciemnej, intensywnej tonacji.

Najlepsze okulary - jak dopasować oprawki do kształtu twarzy i kosmetyków?

Wybór oprawek – twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz ma niezwykle wyraźne rysy, szczególnie mocno jest zarysowana linia pionowa policzków, dlatego też potrzebne są oprawy, które zniwelują takie wrażenie, a przy tym sprawią, że będzie ona wyglądać optycznie na dłuższą. Najlepsze w takiej sytuacji będą okulary okrągłe, bądź owalne, które będą mieć ciemniejszą górę i jaśniejszy dół. Kobiety będą również dobrze się prezentować w oprawach, których krawędzie mają kształt lekko ściętych tarcz.

Dobór opraw do twarzy prostokątnej

Twarz prostokątna wyróżnia się tym, że jest nieco wydłużona, ma wysokie czoło i wyraźnie zaznaczony, kanciasty podbródek. Takie rysy wymagają optycznego skrócenia, dlatego dobrym wyborem będą okulary zaokrąglone, bardziej owalne niż okrągłe. Okulary powinny mieć krótką linię poziomą za to szeroką pionową i być dość nisko osadzone na nosie. W takim przypadku dobrze sprawdzą się okulary, które mają zauszniki zamocowane na środku, bądź u dołu tarcz.

Jakie okulary do twarzy trójkątnej

Cechami charakterystycznymi twarzy trójkątnej są: szerokie i wysokie czoło, a także spiczasty i wąski podbródek. Najlepsze okulary to te, które złagodzą rysy twarzy, a więc sprawdzą się tutaj te z zaokrąglonymi oprawkami, z częściową oprawką (półpatentki), bądź bez oprawki (patentki) wokół szkieł. Takie okulary będą skupiać uwagę na oczach, natomiast całkowicie odwracać ją od zbyt mocnych rysów twarzy.

Dobór okularów do twarzy owalnej

Twarz owalna wydaje się być najbardziej proporcjonalna ze wszystkich kształtów twarzy – linie policzkowe delikatnie zwężają się ku dołowi, wysokie czoło i łagodnie zaakcentowany podbródek. Do takiego typu twarzy pasują praktycznie wszystkie rodzaje okularów, za wyjątkiem tych, które są zbyt duże. Mężczyźni mogą podkreślić swój styl, wybierając oprawy kanciaste, a kobiety, szczególnie te odważne, powinny zdecydować się na bardziej ekscentryczne oprawki.

Zobacz więcej podobnych postów