Infekcje intymne
Zdrowie

Infekcje intymne

Zdrowie intymne kobiet ma ogromne znaczenie, dlatego należy o nie właściwie dbać. Należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce i regularnych wizytach u ginekologa. Na zdrowie intymne kobiet składa się wiele kwestii, które należy mieć na uwadze. Bardzo ważna jest przede wszystkim równowaga między szczepami bakterii bytujących w pochwie.

Naturalna flora bakteryjna miejsc intymnych

Jeżeli między szczepami bakterii bytujących w pochwie panuje równowaga, to kobieta nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, ani nie występują u niej niepożądane opławy. Jeżeli natomiast równowaga zostaje zachwiana to wówczas zmniejsza się liczba pałeczek kwasu mlekowego. Jest to niekorzystna sytuacja, ponieważ pałeczki te chronią pochwę przed drobnoustrojami, bo zapewniają w środowisku pochwy odczyn kwaśny. Dlatego ich mniejsza ilość zwiększa ryzyko zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego.

Infekcje intymne, a zdrowie kobiet.

Zdrowie intymne kobiet może zostać narażone np. w wyniku współżycia z osobą, która zakażona jest chorobą płciową, a nawet podczas wizyty na basenie czy skorzystania z toalety publicznej. Jeżeli po którejś z wyżej wymienionych sytuacji kobieta zaobserwuje u siebie pieczenie, ból lub świąd w miejscach intymnych powinna umówić się na wizytę u ginekologa. Lekceważenie takich objawów może doprowadzić do niebezpiecznych schorzeń takich jak zapalenie miednicy mniejszej czy zapalenie przydatków. O zdrowie intymne powinny dbać w szczególności kobiety w ciąży, ponieważ ze względu na swój stan są bardziej narażone na różnego rodzaju infekcje. Zlekceważenie infekcji może wówczas prowadzić do przedwczesnego porodu bądź poronienia. Na infekcje intymne lekarze zwykle przepisują chemioterapeutyki lub antybiotyki. Jeżeli infekcja intymna zostanie wykryta we wczesnym stadium zwykle wystarczy zastosowanie przebadanych klinicznie naturalnych preparatów. Decyzję o sposobie leczenia podejmuje ginekolog. Zwykle po zakończeniu kuracji zaleca on stosowanie probiotyków, które skutecznie odbudowują naturalną florę bakteryjną pochwy.

Infekcje intymne

Zobacz więcej podobnych postów