Laserowe usuwanie tatuażu
Uroda

Laserowe usuwanie tatuażu

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest skuteczną metodą na pozbycie się niechcianego tatuażu. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat.

Jaki laser wykorzystywany jest do usuwania tatuażu?

Do usunięcia tatuażu najczęściej stosowany jest nowoczesny laser Q-Switch. Jego skuteczność wynika z faktu, że posiada on kilka długości fal, które potrafią wnikać w skórę na różne głębokości, dlatego doskonale radzą sobie z usunięciem takich kolorów jak: czarny, brązowy, ciemnoniebieski oraz czerwony, fioletowy i pomarańczowy. Do tego typu lasera dostępne są również specjalne przystawki, dzięki którym możliwe jest usunięcie zielonych lub błękitnych pigmentów. Do zalet lasera Q-Switch można, więc zatem zaliczyć to, że: poprzez to, że posiada aż 4 długości fal jest wysoce skuteczny, charakteryzuje się krótkim czasem trwania impulsu, dlatego nie uszkadza tkanek w pobliżu tatuażu i jest o wiele bardziej bezpieczny od starszych modeli laserów.

Zabieg usuwania tatuażu za pomocą lasera

Jest to zabieg, do którego nie potrzebne jest stosowanie znieczulenia., Wystarczy jedynie ochłodzić skórę za pomocą zimnego okładu. W zależności od wielkości tatuażu czas, jaki jest potrzebny na usunięcie mieści się w granicach od 5 do 30 minut. Po zabiegu pacjentowi zostaje założony opatrunek, natomiast nie jest wymagana jakaś szczególna forma rekonwalescencji i pacjent może bezpośrednio po usunięciu tatuażu powrócić do codziennych zajęć. Skuteczność lasera polega przede wszystkim na tym, że po dotarciu w głąb skóry dokonuje on rozbicia cząsteczek pigmentu na zdecydowanie mniejsze cząsteczki i jednocześnie uszkadza on tkanki otaczające cząsteczki pigmentu na skutek takiego działania komórki nazwane makrofagami są w stanie całkowicie usunąć pigment. Sam zabieg laserowego usunięcia jest, więc o wiele mniej bolesny i o wiele bardziej bezpieczny niż wykonanie tatuażu.

Laser Q-Switch najlepiej sprawdza się w przypadku czarnych tatuaży, nie jest natomiast w stanie usunąć tych białych i bardzo jasnych. Posiadacze tatuaży o kolorze zielonym muszą liczyć się z tym, że do jego usunięcia niezbędnych będzie kilka sesji. Koszt usunięci tatuażu zależy przede wszystkim od koloru i wielkości i waha się w przedziale od 100 do 1200 zł

Laserowe usuwanie tatuażu

Zobacz więcej podobnych postów