Żel, pasta, guma czy lakier do włosów? Jak skutecznie utrwalić męską fryzurę?
Kosmetyki do włosów

Żel, pasta, guma czy lakier do włosów? Jak skutecznie utrwalić męską fryzurę?

fryzura męska

Obecnie bardzo popularne są włosy krótkie oraz takie średniej długości. Dlatego wiele osób ma problem ze znalezieniem odpowiednich produktów do stylizacji. Jakie więc kosmetyki będą najlepsze, by skutecznie utrwalić fryzurę? Jakie techniki będzie można stosować? Wybór będzie uzależniony od naszych potrzeb. Obecnie na rynku kosmetycznym produktów jest bardzo wiele. Producenci prześcigają się w wymyślaniu wyjątkowych właściwości swoich preparatów. Obecnie bardzo popularne są takie produkty jak żel, guma, pasta, wosk czy lakier do włosów.

Żel

Dla wielu osób żel jest kontrowersyjny, ponieważ kojarzy się z imprezami w stylu disco i latami 90-tymi. Dla niektórych fryzury nażelowane są oznaką kiczu i dlatego unikają stosowania tego produktu. Jeśli ktoś się na to decyduje to trzeba pamiętać, by używać niewielką ilość żelu. Stylizować należy całe włosy. Żel nie tylko będzie je utrwalał, ale odpowiada za usztywnienie, co sprawia, że nie zawsze efekt jest zadowalający, pojawia się bowiem wygląd przetłuszczonych włosów. Zachowanie odpowiednich proporcji może dać inny efekt. Żel nie da modelowania takiego jak pasta, dlatego zalecany będzie do krótkich włosów, by uzyskać bardziej naturalny efekt trzeba go nakładać na mokre włosy. Wystarczy tylko mała jego ilość i rozprowadzenie go na wszystkich pasmach a potem dowolne układanie fryzury aż do jej wyschnięcia.

Guma i pasta

Guma i pasta inaczej niż żel mają właściwości nie tylko utrwalające, ale także silnie modelujące. Nie będą usztywniać włosów, przez co aplikować je można na krótkie i długie włosy. Zaleca się stosowanie kosmetyków na konkretne kosmyki, nie trzeba nakładać na całe włosy. Guma oraz pasta nie sklejają włosów, dzięki czemu wyglądają na bardziej naturalne. Preparaty stosuje się na wlosy suche, energicznie wciera się małą ilość. Aby łatwiej się wchłaniały można przeczesać włosy rękami i układać pożądaną fryzurę. Bardziej naturalny efekt da pasta, która nie jest widoczna we włosach.

Wosk

Przede wszystkim do zabiegów kosmetycznych. Stosuje się go zawsze na suche włosy. Na początku modelowania w celu ich okiełznania nadania sprężystości, albo na koniec, aby nadać włosom blasku, wosk bowiem ma działanie nabłyszczające. Nanosi się go na całe włosy, a nie na poszczególne partie. Pamiętajmy, że wosk nie utrwala fryzury więc dodatkowo można wykorzystać pastę albo lakier do włosów.

Lakier

Żel, pasta, guma czy lakier do włosów? Jak skutecznie utrwalić męską fryzurę?

To kosmetyk utrwalający. Ma największe zastosowanie, dlatego stosuje się go na końcu. Jednak będzie on utrudniał modelowanie, dlatego nie nakłada się go przed ułożeniem fryzury. Im większy będzie poziom utrwalenia tym mniejsze ryzyko zniszczenie fryzury. Niektóre lakiery spisują się świetnie na silnym wietrze czy deszczu. Nieumiejętnie użyty lakier może skleić włosy.

Wskazówki

Wszystkie opisane preparaty do modelowania włosów i utrwalania fryzur dostępne są w wielu wariantach dostosowanych do różnych typów włosów, czy farbowanych czy naturalnych. Producenci kosmetyków zwracają uwagę również na klientów, którzy mają problem z alergiami i przygotowują dla nich specjalne kosmetyki.

Zobacz więcej podobnych postów