Glinka egipska dla naturalnie muśniętej słońcem cery przez cały rok!
Kosmetyki do twarzy

Glinka egipska dla naturalnie muśniętej słońcem cery przez cały rok!

Glinka egipska, znana także pod nazwą ziemi egipskiej, to produkt, który na stałe zagościł w kosmetyczkach wielu kobiet. Jego naturalny skład oraz piękny efekt naturalnie muśniętej słońcem skóry sprawił, że świetnie sprawdza się używany zarówno w lecie, jak i w zimie. Czym jest glinka egipska i dlaczego warto właśnie tym kosmetykiem zastąpić klasyczny bronzer?

Glinka egipska – czym jest i co dobrego ma nam do zaoferowania?

Ziemia egipska to rodzaj bronzera do twarzy, który pozwala na nadanie twarzy zdrowego kolorytu oraz wrażenia delikatnego muśnięcia słońcem. Kosmetyki tego rodzaju najczęściej występują w kompakcie, co sprawia, że są wydajne oraz wygodne w codziennym użytkowaniu. Wystarczy nabrać odrobinę produktu na pędzel do pudru lub różu i delikatnie nanieść go na wybrane partie twarzy.

Glinka egipska pomoże skutecznie wyrównać koloryt cery, nadać jej zdrowego blasku oraz wymodelować kontur twarzy. Możemy używać jej w zastępstwie klasycznego bronzera, jak i wraz z nim nanosząc glinkę na wybrane rejony twarzy, którym chcemy nadać zdrowej opalenizny. Glinka egipska to świetna i naturalnie prezentująca się na twarzy alternatywa dla samoopalacza oraz znacznie lepszy wybór od opalania, które może przynieść więcej szkody niż pożytku naszej cerze.

Glinka egipska dla naturalnie muśniętej słońcem cery przez cały rok!

Glinka egipska, która naturalnie zdobi i pielęgnuje cerę

Decydując się na regularne używanie glinki egipskiej warto postawić na wysokiej jakości produkty, których skład będzie dodatkowo pielęgnował naszą cerę oraz nie sprzyjał powstawaniu na niej niedoskonałości. Doskonałym ich przykładem jest palona glinka egipska marki Ikos, która składa się w 68% z minerałów oraz zawiera takie cenne dodatki, jak proteiny jedwabiu, olejek jojoba, liposomy oraz witaminę E.

Dzięki takiemu składowi Ikos Egyptian Tanning Clay nie zatyka porów oraz nie powoduje powstawania niedoskonałości. Jest świetnym wyborem dla osób z cerą trądzikową i tłustą ze skłonnością do powstawania wyprysków i zaskórników. Glinka egipska Ikos pozwala już jednym muśnięciem pędzla uzyskać efekt naturalnie wyglądającej, lekko opalonej cery bez konieczności używania samoopalacza, wielogodzinnego leżakowania na plaży czy wizyt na solarium.

Jak aplikować glinkę egipską, aby uzyskać naturalny efekt cery muśniętej słońcem?

Ziemię egipską poleca się nanosić na twarz za pomocą pędzelka. W zależności od swoich preferencji można do tego celu użyć pędzla, którym zwykle nakładamy puder lub ściętego pędzla do różu i bronzera. Pędzel do pudru pozwoli uzyskać efekt skóry delikatnie muśniętej słońcem, który możemy stopniować w zależności od potrzeb. Ścięty pędzel do różu z kolei świetnie nadaje się do konturowania i modelowania twarzy za pomocą glinki egipskiej.

Wybierając akcesoria do nanoszenia na twarz ziemi egipskiej warto postawić na dobrej jakości pędzle z puchatym, dość mocno zbitym włosiem, które pozwolą uzyskać najbardziej naturalny efekt wymodelowania i skorygowania kolorytu cery. W zależności od preferencji możemy skorzystać z akcesoriów z włosiem naturalnym lub syntetycznym.

Zobacz więcej podobnych postów