Kiedy warto zacząć stosować krem pod oczy?
Kosmetyki do twarzy

Kiedy warto zacząć stosować krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest o wiele cieńsza i znacznie delikatniejsza niż cera na innych częściach twarzy. Wiele pań zapomina jednak nakładać krem pod oczy, kiedy warto go zastosować?

Kiedy warto zacząć stosować krem pod oczy?

Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Krem pod oczy powinien być stosowany już po 26 roku życia. Wtedy ilość produkowanego kolagenu znacznie się zmniejsza i powstają pierwsze zmarszczki mimiczne. Warto zadbać o skórę pod oczami jeśli:

-widzimy pierwsze zmarszczki

-skóra jest odwodniona i bardzo sucha

-czujemy szczypanie pod oczami oraz mocne jej wysuszenie

-widoczne są worki i cienie pod oczami

Odpowiedni krem na pewno zaleci nam kosmetyczka. Powinien mieć on w sobie składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, a także łagodzący podrażnienia panthenol. Można znaleźć również bardzo dobrej jakości kosmetyki pod oczy w formie serum odżywczego z witaminami A i E, działającymi przeciwko wolnym rodnikom. W kremach pod oczy można wyszukać również takich ważnych składników, jak wyciąg z nagietka oraz rumianku, które dobrze łagodzą podrażnienia oraz zmniejszają widoczność niechcianych cieni pod oczami. Mogą pomóc nam również pozbyć się obrzęków. Stawiajmy na kosmetyki, które są naturalne i pełne znanych nam składników odżywczych. Dzięki temu na pewno uda nam się zadbać w odpowiedni sposób o skórę pod oczami. W walce z podrażnieniami pomoże nam również aloes, który działa nawilżająco i ochronnie na skórę. Jest także bardzo delikatny, a przy okazji działa kojąco i chłodząco na skórę. Do wzmocnienia naczyń krwionośnych w skórze przydatny jest retinol – w składzie kremów pod oczy można znaleźć go pod nazwą witaminy C.

Jak nakładać krem pod oczy?

Wiele kobiet źle nakłada krem pod oczy. Mocne wsmarowywanie go w skórę może jedynie pogłębić problem ze zmarszczkami. Krem nakłada się punktowo pod oczy, a następnie delikatnie wklepuje. Serum można również wmasować za pomocą kamiennego masażera, np. z jadeitu. Jest on przyjemnie chłodny, co znacznie zmniejsza opuchliznę. To przydatny gadżet zwłaszcza po nieprzespanej nocy.

Zobacz więcej podobnych postów