Jakie kosmetyki zabrać ze sobą do solarium?
Kosmetyki do twarzy

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą do solarium?

solarium

Wraz z nadejściem wiosny uświadamiamy sobie coraz bardziej dobitnie, że nierozerwalnie kojarzy się ona z czasem, w którym będziemy pokazywać znacznie więcej ciała niż zazwyczaj. To przecież czas krótkich spodenek, T-shirtów oraz lekkich koszul i trudno liczyć na to, że nie będą one dominować także w naszych stylizacjach.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze ciało było w odpowiedni sposób przystosowane do wyzwań, jakie stawiają przed nim ciepłe miesiące, powinnyśmy zastanowić się nad wizytą w solarium. Oczywiście, nie można nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z tematem, który budzi kontrowersje, każdy powinien więc dokonać wyboru w oparciu o własne przekonania. Jeśli jednak uznamy, że sztuczna opalenizna jest dobrym rozwiązaniem. Należy zastanowić się nad tym, jak przygotować na nią naszą cerę.

Do solarium warto więc zabrać ze sobą przynajmniej kilka kosmetyków pielęgnacyjnych, które nie tylko ochronią ciało przed szkodliwym promieniowaniem, ale również sprawią, że opalenizna będzie się na nim utrzymywać znacznie dłużej niż początkowo zakładano. Sama wizyta w solarium, choć nie jest dla nikogo zaskoczeniem, generuje sporą liczbę stereotypów. Niektóre zawierają w sobie przynajmniej ziarno prawdy, choć nie brakuje również takich, które są przerysowane w spektakularny sposób. Warto więc pamiętać przede wszystkim o tym, że naturalna opalenizna oraz ta, na którą możemy liczyć w solarium, nie są tym samym.

Jakie kosmetyki zabrać ze sobą do solarium?

Promienie słoneczne sprawiają, że naskórek szybko ulega zaczerwienieniu. Lampy solarne nie tylko wydatnie przyspieszają ten proces, ale również docierają do głębszych warstw skóry. Nic zatem dziwnego, że już po piętnastu minutach w solarium mamy do czynienia z efektami, które możemy porównać z tymi, jakie są typowe dla całego dnia spędzonego na plaży. Nie można zapominać także o tym, że promieniowanie, bez względu na to, jakie jest źródło jego pochodzenia, jest szkodliwe dla naszej skóry. Nic zatem dziwnego, że odradza się składanie w solarium zbyt częstych wizyt.

Lekarze są zdania, że maksymalna intensywność wynosi dwie wizyty w miesiącu, jeśli bowiem przekroczymy tę dawkę, nie minie wiele czasu, a skora stanie się poparzona. Wizyta w solarium, jak już wspomniano, wymaga odpowiedniej opieki nad skórą, to zaś staje się możliwe przede wszystkim wówczas, gdy korzysta się ze specjalistycznych produktów. Na pierwszy plan wysuwają się tak zwane produkty pielęgnacyjne, nic więc dziwnego, że ich obecność w naszej kosmetyczce jest obowiązkowa.

Produkty te pozwalają na otaczanie odpowiednią troską naskórka, który musi być przygotowany na to, że otrzyma naprawdę dużą dawkę promieniowania UVA. Tu nacisk kładzie się przede wszystkim na spowolnieniu albo całkowitym zahamowaniu utraty wody.

Kolejną grupą kosmetyków, którymi warto się zainteresować, są produkty nawilżające. Podczas opalania pocimy się przecież o wiele bardziej niż zazwyczaj i nasza skóra powinna być na to przygotowana. Kosmetyki z tej grupy to przede wszystkim różnego rodzaju maski, kremy oraz balsamy. Wszystkie przyczyniają się do tego, że nawilżenie skóry utrzymuje się na odpowiednio wysokim poziomie nawet po opalaniu. Inną grupą kosmetyków są te, dzięki którym opalanie następuje jeszcze szybciej niż zazwyczaj. Mają one w swoim składzie specjalne makroelementy, dzięki którym możliwa jest szybsza produkcja melaniny. Już po kilkuminutowej wizycie możemy cieszyć się pierwszymi widocznymi efektami, a co za tym idzie – skóra może otrzymać mniej szkodliwego promieniowania. Nie zapominajmy również o kosmetykach koloryzujących, które sprawią, że nasza skóra zyska oczekiwaną barwę.

Sprawdź: Makijaż Permanentny w sieci!

Zobacz więcej podobnych postów